Головна » Матеріали » Методична скринька

Метод інтелект – карт на уроках української мови і літератури
04.12.2014, 02:07

    Буквально слово "mind" означає "розум", а слово "maps" - "карти" , "карти розуму". У перекладах книг Т. Бьюзена найчастіше використовується термін "інтелект-карти", хоча за способом побудови карти відображають процес асоціативного мислення, тому їх доречніше було б називати картами асоціацій.

 Ментальні карти - це зручний інструмент для відображення процесу мислення і структуризації інформації у візуальній формі.  Таким чином :

  • МК можна використовувати, щоб "застенографувати" ті думки і ідеї, які проносяться в голові, коли ви роздумуєте над яким-небудь завданням.
  •  МК дозволяють так оформити інформацію, що мозок легко її сприйме, бо інформація записана на "мові мозку".
  • МК відображають природний спосіб мислення людського мозку.

         Якщо ви хочете сприйняти яку-небудь інформацію і для цього оформляєте її у вигляді  звичайного тексту , то вашому мозку потрібно буде зробити додаткову роботу по перекладу цієї інформації зрозумілою для  Вас мовою. У лінійному записі зазвичай використовуються текст із заголовками, списки, таблиці і схеми. Речі начебто прості і логічні. Проте всім знайоме зусилля, яке доводиться прикладати, вчитуючись в конспект, навіть зроблений особисто. 

Мої учні створюють ментальні карти:

 

 

Категорія: Методична скринька
Переглядів: 2084 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Цитата

Цитата