Головна » Матеріали » Різне

Збережімо барвінкову...
12.03.2018, 21:57

Чи помітили ви , як часто через брак культури мовлення людині не вистачає українських слів ? І вже "ріжуть " слух "продвигати" , " опять" , "мусор ", " опреділитися " ? А ще  теренами Солов' їної сміливо , нога в ногу , крокують варваризми.І креативним українцям уже  не до Барвінкової . Як вам " Барбершоп? " Цей чужизм є відповідником слова перукарня . А ще  " стартапи ", " лайфхаки " , " аутсорсинги " ...Тож не дивно ,  що філологи , знавці рідної мови , мовознавці б'ють на сполох. Безперечно , багато англіцизмів знайшли собі " притулок " у нашій Калиновій і немає потреби їх викорінювати . Це слова-ветерани.За язик нікого не тягнутимуть , щоб називати комп ' ютер верстаком , а рекламу зазиванцем . Але , як на мене , краще  " складанки " , ніж пазли , допис замість " пост " , наробок замість " портфоліо ", "гортачик " , а не планшет ( до речі,  два останні слова стали " кандидатами " на Слово року-2017 ). 

Друзі , підтримаймо проект  львівських філологів на сайті Словотвір . Це можливість узяти участь у створенні українських відповідників для  чужизмів . Це своєрідна інтернет- платформа, де люди шукають українські переклади "запозиченцям" . І не просто шукають , а створюють їх самі .

А ось словничок українських новотворів:

Комп' ютер верстак

Вай-фай- бездріт

Реклама - зазиванець

Гібрид- покруч

Лайфхакер- порадник

Селфі- самознимка

Стартап - зачин

Лайк-вподобайка

Меню- стравопис

Скріншот - зняток

 

 

 

Скажете, дещо незвично , смішно , але весело і" прикольно". Адже мова наша веселкова , солов'їна,барвінкова !

Не даймо перетворити Шевченкову мову на міжнародний суржик , долучімося до прискорення словотворчих процесів щодо власне українських слів .

Рекомендації , як долучитися до проекту , за таким посиланням:

 

https://slovotvir.org.ua

 

 

 

Категорія: Різне
Переглядів: 58 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Цитата

Цитата