Головна » Матеріали » У світі книги

Всеукраїнський літературний форум - IX Книжкова толока у Миколаєві
21.03.2015, 22:42

З 13 до 15 березня у Миколаєві, що на Львівщині уже вдев'яте традиційно відбулася  Книжкова толока. Окрім знайомства з великою кількістю цікавих літературних новинок від Тараса Прохаська, Дари Корній, Оксани Думанської, Лілі Мусіхіної, Василя Кузана та інших, відвідувачі змоли повправлятися у дискусії з майстрами слова, послухати читання за чашкою кави або чаю у “Літературному кафе”, ну і звісно ж, отримати автограф від улюбленого автора.

“Мета Книжкової толоки організувати невимушене коло спілкування між читачами та авторами, - пояснила голова громадської організації “Книжкова толока” Любов Хомчак. - Цьогорічна толока присвячена 150-річниці від дня народження митрополита Шептицького. З цієї нагоди, відомі люди, такі як Мирослав Маринович прочитають цікаві лекції про життя митрополита”.

“Нині ми є в умовах гібридної війни. Така війна — не лише боротьба за територію, а за людей, за їх уми, - розповів публіцист Ярослав Сватко. - А Книжкова толока — це боротьба за душі читачів. Книжка формує особистість, інтелектуальну людину не так просто підкорити»

Розпочалася Книжкова толока 13 березня, коли відомі українські прозаїки та поети, серед яких Галина Пагутяк, Галина Вдовиченко, Василь Шкляр, Мирослав Дочинець та інші відвідають села районного центру. У цей день вони завітають до шкіл, бібліотек, будинків культури та познайомляться зі своїми читачами. Така атракція, власне, і відрізняє Книжкову толку від подібних заходів. Ну, а 14 та 15 березня відбулися основні дійства у міському палаці культури Миколаєва.

Вихованці Миколаївського НВК стали активними учасниками цього літературного форуму - вельми цікавого пізнавального дійства. Учні 9-А та 10-го класів - учасники зустрічі у "Літературному кафе" із бардами Богданом Кухтою та Марією Пак. Знайомство із творчістю молодих перспективних поетів дало змогу нашим учням причаститися романтичною лірикою, збагнути таїну слова. Цікавими і злободенними були поезії, присвячені подіям Революції гідності, а також духовному покровителю України А.Шептицькому. Учні активно брали участь в обговоренні поезій, зробили світлини, взяли автографи. Впевнена, що слово, засіяне на толочанських теренах, проросло любов'ю, вірою і надією.  

  

Категорія: У світі книги
Переглядів: 200 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Цитата

Цитата